Zmena zdravotnej poisťovne v roku 2022 – na čo by ste mali myslieť?

Zmena zdravotnej poisťovne v roku 2022 – na čo by ste mali myslieť?

Autor: Alfa Life

Tento rok sme viac ako kedykoľvek predtým pocítili, že zdravie je na prvom mieste. Voľba správnej zdravotnej poisťovne môže výrazne zlepšiť váš zdravotný stav i ušetriť nejedno euro v peňaženke. Zmena zdravotnej poisťovne v roku 2022 je možná už len zopár posledných dní. Nepremeškajte to.

Vedeli ste, že mnohé choroby majú svoje počiatky v nedostatočnej dentálnej hygiene, no poisťovňa Dôvera ročne prispeje svojim poistencom až 150 € na ošetrenie u zubára a dentálneho hygienika? Poisťovňa Union zasa poskytuje svojim poistencom príspevky na konkrétne výkony súvisiace s liečbou neplodnosti metódami asistovanej reprodukcie až do výšky 1200 €.

Správna zdravotná poisťovna ochráni vaše zdravie a ušetrí vám peniaze

Keď hovoríme o zdraví, prevencia je prvoradá. Pravidelná prehliadka u zubára, očkovanie proti vírusu HPV či mamografické vyšetrenie prsníkov by mali byť v našom kalendári zaznačené červeným perom. Niektoré zdravotné služby nás však nútia siahnuť hlbšie do vrecka - preto je výber správnej zdravotnej poisťovne kľúčový.

Na Slovensku máme tri zdravotné poisťovne - Dôvera, Union a Všeobecná zdravotná poisťovňa (VŠZP). Poisťovne ponúkajú základný balík služieb, ku ktorému prikladajú bonusy či zľavy, ktoré vás môžu osloviť. Zdravotnú poisťovňu by ste si mali vybrať podľa vášho zdravotného stavu a podľa služieb, ktoré najviac ladia s vaším životným štýlom.

Zmena zdravotnej poisťovne v roku 2022 – dôležité dátumy

Poisťovňu môžete zmeniť len raz ročne. Na zmenu zdravotnej poisťovne máte čas vždy do 30. septembra daného roku - či už je to zmena poisťovne Union, Dôvera alebo zmena Všeobecnej zdravotnej poisťovne. V tomto prípade je to do 30.9.2022

Poistencom novej poisťovne sa následne stávate od 1. januára nasledujúceho roku.

Je lepšie nič nemeniť, alebo urobiť zmenu zdravotnej poisťovne? Pozrime sa, čo jednotlivé poisťovne ponúkajú svojim poistencom.

Výhody zdravotnej poisťovne Dôvera v roku 2022:

ĎALŠIE SLUŽBY PRE POISTENCOV DÔVERY

Chcem sa stať poistencom Dôvery

Výhody poisťovne Union 2022:

Chcem sa stať poistencom UNIONU

Výhody Všeobecnej zdravotnej poisťovne v roku 2022:

Program Peňaženka zdravia pre každého
Program Peňaženka zdravia MAXI

Starostlivosť o oči – Novinky od 1.1. 2022

Krásne a zdravé zuby – Novinky od 1.1. 2022

Pre ženy a bábätká – Novinky od 1.1. 2022

Lieky a dietetické potraviny

Pomoc pre diabetikov každý rok – Novinka od 1.1. 2022

Chcem sa stať poistencom VŠZP

Ako zmením zdravotnú poisťovňu?

Zmenu zdravotnej poisťovne môžete vykonať z pohodlia vášho domova - cez online formulár priložený nižšie. Zmena zdravotnej poisťovne je bezplatná.

Do kedy môžem zmeniť zdravotnú poisťovňu?

Zmeniť poisťovňu je možné iba do 30. septembra 2022!

Tiež je dôležité myslieť na to, že prihlášku je nutné vlastnoručne podpísať. Pri vypĺňaní prihlášky si poriadne skontrolujte všetky údaje. V prípade, že by neboli vyplnené správne, prihláška nebude spĺňať podmienky platnosti a nová poisťovňa vás nebude môcť poistiť. Vašou najdôležitejšou povinnosťou je oznámiť zmenu zdravotnej poisťovne svojmu zamestnávateľovi do ôsmich dní od jej účinnosti (t. j. do 8. januára 2023).

V minulosti bolo potrebné nahlásiť zmeny aj všetkým lekárom (všeobecnému a špecialistom). Tiež bola povinnosť vrátiť starej poisťovni preukaz poistenca. Od januára 2017 to už neplatí.

Ak po podaní prihlášky došlo u vás k zmene platiteľa poistného, ste povinný oznámiť to zdravotnej poisťovni najneskôr do 8. januára.

Vytlačiť

Chcem pomôcť so zmenou zdravotnej poisťovne

Leave this field empty
* Povinné pole
* Povinné pole
* Povinné pole
* Povinné pole
s podmienkami spracúvania osobných údajov
* Povinné pole
Inovatívny
vzdelávací
program
Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Používaním webstránok alfalife.sk nám dávate súhlas s ich používaním na uloženie informácií. Viac informácií
OK