Warning: getimagesize(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:14090086:SSL routines:SSL3_GET_SERVER_CERTIFICATE:certificate verify failed in /home/clients/alfalife.sk/alfalife.sk/index.php on line 27

Warning: getimagesize(): Failed to enable crypto in /home/clients/alfalife.sk/alfalife.sk/index.php on line 27

Warning: getimagesize(https://www.alfalife.sk/upload/aktuality/2_pilier_(1).jpg): failed to open stream: operation failed in /home/clients/alfalife.sk/alfalife.sk/index.php on line 27
Koľko zarobil váš II. pilier za rok 2017? | Alfa Life

Koľko zarobil váš II. pilier za rok 2017?

Koľko zarobil váš II. pilier za rok 2017?

Autor: Alfa Life

V roku 2017 v II. pilieri zarábali najviac dôchodkové fondy, ktoré investujú do akcií. Väčšina fondov zameraných na akcie sa zhodnotila aspoň o 5 percent. To je dobrá správa.

Tá horšia správa je, že táto informácia platí na Slovensku pre maximálne 10% sporiteľov, keďže drvivá väčšina (75%) si sporí peniaze stále v dlhopisových fondoch. Tam sa zhodnotenie za minulý rok pohybovalo priemerne na úrovni 1,36% (priemer za všetkých 6 dôchodkových spoločností).

To, že je väčšina sporiteľov v dlhopisových fondoch, súvisí so zmenou zákona za druhej Ficovej vlády, ktorý ich tam na jar 2013 automaticky prehodil. Len málo sporiteľov zaslalo Sociálnej poisťovni návratku, že nechcú byť v dlhopisovom fonde.

Samozrejme, stále je tu možnosť zmeniť nastavenie vášho II. piliera a zabezpečiť si tak, aby ste sa pridali k sporiteľom, ktorým II. pilier zarába. Zmena fondu alebo dôchodkovej správcovskej spoločnosti zaberie len chvíľu. Zmena je však dramatická, ročný profit môže byť až niekoľko stoviek eur navyše. A to je pri dlhodobom sporení veľmi výrazný rozdiel.

Sme špecialisti na dôchodkové zabezpečenie. Kontaktujte nás a pomôžeme vám s optimálnym prepojením štátneho a súkromného dôchodkového zabezpečenia tak, aby ste získali čo najviac výhod.

Vytlačiť

Mám záujem o kontrolu/nastavenie II. piliera

Leave this field empty
Inovatívny
vzdelávací
program
Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Používaním webstránok alfalife.sk nám dávate súhlas s ich používaním na uloženie informácií. Viac informácií
OK