Zmena zdravotnej poisťovne v roku 2021 – na čo by ste mali myslieť?

Zmena zdravotnej poisťovne v roku 2021 – na čo by ste mali myslieť?

Autor: Alfa Life

Tento rok sme viac ako kedykoľvek predtým pocítili, že zdravie je na prvom mieste. Voľba správnej zdravotnej poisťovne môže výrazne zlepšiť váš zdravotný stav i ušetriť nejedno euro v peňaženke. Zmena zdravotnej poisťovne v roku 2021 je možná už len zopár posledných dní. Nepremeškajte to.

Vedeli ste, že mnohé choroby majú svoje počiatky v nedostatočnej dentálnej hygiene, no poisťovňa Dôvera ročne prispeje svojim poisťencom až 150 eur na ošetrenie u zubára? A i keď je na Slovensku neplodný každý piaty pár, poisťovňa Union poskytuje svojim poistencom na konkrétne výkony súvisiace s liečbou neplodnosti metódami asistovanej reprodukcie príspevky až do výšky 1200 eur?

Správna zdravotná poisťovna ochráni vaše zdravie a ušetrí vám peniaze

Keď hovoríme o zdraví, prevencia je prvoradá. Pravidelná prehliadka u zubára, očkovanie proti vírusu HPV či mamografické vyšetrenie prsníkov by mali byť v našom kalendári zaznačené červeným perom. Niektoré zdravotné služby nás však nútia siahnuť hlbšie do vrecka - preto je výber správnej zdravotnej poisťovne kľúčový.

Na Slovensku máme tri zdravotné poisťovne - Dôvera, Union a Všeobecná zdravotná poisťovňa (VŠZP). Poisťovne ponúkajú základný balík služieb, ku ktorému prikladajú bonusy či zľavy, ktoré vás môžu osloviť. Zdravotnú poistovňu by ste si mali vybrať podľa vášho zdravotného stavu a podľa služieb, ktoré najviac rezonujú s vaším životným štýlom.

Zmena zdravotnej poisťovne v roku 2021 – dôležité dátumy

Poisťovňu môžete zmeniť len jeden raz ročne. Na zmenu zdravotnej poisťovne máte čas len do 30. septembra 2021 - či už je to zmena poisťovne Union, Dôvera alebo zmena Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Poistencom novej poisťovne sa stanete od 1. januára 2022.

Je lepšie zostať v starej poisťovni, alebo urobiť zmenu? Pozrime sa, čo jednotlivé poisťovne ponúkajú svojim poistencom.

Výhody poisťovne Dôvera:

Chcem sa stať poistencom Dôvery

Výhody poisťovne Union:

Chcem sa stať poistencom UNIONU

Výhody Všeobecnej zdravotnej poisťovne:

Chcem sa stať poistencom VŠZP

Ako urobiť zmenu zdravotnej poisťovne?

Zmenu zdravotnej poisťovne môžete vykonať z pohodlia vášho domova - cez online formulár priložený nižšie.

Pozor, zmena zdravotnej poisťovne je možná iba do 30. septembra 2021!

 

Vytlačiť

Chcem pomôcť so zmenou zdravotnej poisťovne

Leave this field empty
Inovatívny
vzdelávací
program
Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Používaním webstránok alfalife.sk nám dávate súhlas s ich používaním na uloženie informácií. Viac informácií
OK