HAVARIJNÉ POISTENIE A OTÁZKY KLIENTOV

HAVARIJNÉ POISTENIE A OTÁZKY KLIENTOV

Autor: Alfa Life

NA ČO SI DAŤ POZOR PRI UZATVÁRANÍ HAVARIJNÉHO POISTENIA A ROZDIEL MEDZI GAP A KASKO POISTENÍM

OBSAH:

V tomto článku nájdete odpovede na najčastejšie otázky klientov týkajúcich sa havarijného poistenia. Aké doklady potrebujete, na čo si dať pozor pri havarijnej poistke ale aj to, aký je rozdiel medzi KASKO a GAP poistením. Jednoducho všetko čo potrebujete vedieť pred uzatvorením havarijnej poistky na vaše auto alebo iné motorové vozidlo.

AKÉ DOKLADY POTREBUJEM K HAVARIJNÉMU POISTENIU?

Ak poisťujete už jazdené vozidlo, bude od Vás poisťovňa žiadať doloženie stavu vozidla pred začiatkom poistenia. Postup je odlišný v závislosti od konkrétnej poisťovne. Niektoré poisťovne vyžadujú, aby ste sa dostavili na bezplatnú obhliadku vozidla, ktorá trvá približne 15 minút. U iných poisťovní platí postup, že Vy sami vyhotovíte fotodokumentáciu vozidla podľa inštrukcií, ktoré dostanete.

V prípade, ak poisťujete nové vozidlo, obhliadka vozidla sa nevykonáva, je však ale potrebné doložiť dokumenty týkajúce sa kúpy vozidla - faktúru, preberací protokol k vozidlu a kópiu veľkého technického preukazu. Dokumenty je možné poslať mailom na našu e-mailovú adresu.

NA ČO SI DAŤ POZOR PRI UZATVÁRANÍ HAVARIJNÉHO POISTENIA

Výluky z havarijného poistenia sú výnimky, pri ktorých má poisťovňa právo vyplatiť len časť alebo aj nič z vašej poistky. Uvádzame aj najčastejšie výluky poisťovní.

ASISTENČNÉ SLUŽBY POISŤOVNÍ A ICH VYUŽITIE V PRAXI

V ponukách havarijných poistiek sa môžete stretnúť aj s pojmom asistenčné služby. Sú to rôzne služby, ktoré si môžete priplatiť alebo sa nachádzajú už v základnej cene jednotlivých poisťovní. Sú to na príklad

DOPLNKOVÉ SLUŽBY K HAVARIJNÉMU POISTENIU

Úrazové poistenie kryje úraz vodiča a všetkých prepravovaných osôb, ak sú účastníkmi dopravnej nehody (nie v každej poisťovni je súčasťou balíka).

Poisťovne vám preplatia náklady v nasledujúcich prípadoch:

KDE A S KÝM RIEŠIŤ POISTENIE MOTOROVÉHO VOZIDLA?

Trh s havarijnými poistkami je presýtený a v ponukách na internete môžete nájsť množstvo lákavých ponúk. Výhodná cena je stále najdôležitejšia pri výbere havarijnej poistky, no napriek tomu bývajú klienti často prekvapení, že v prípade poistnej udalosti na vozidle im v poisťovňa odmietla plniť ich nárok na vyplatenie sumy. Klienti preto často odchádzajú z poisťovne frustrovaní a myslia si, že poisťovne si vždy nájdu dôvod ako neplniť zmluvne dohodnuté poistné krytie.

Toto sú hlavné dôvody, prečo sa obrátiť na poisťovacích agentov. My v spoločnosti Alfa Life ponúkame okrem sprostredkovania havarijného poistenia so všetkými poisťovňami na Slovensku aj asistenciu v prípade nehody. Ak sa ocitnete v krízovej situácií, stačí zatelefonovať vášmu agentovi Alfa Life, ktorý s vami zmluvu uzatvoril a ten už za Vás absolvuje komunikáciu s poisťovňou. Mať vlastného agenta, ktorý pre Vás zariadi všetko podstatné nič nestojí, práve naopak, poradíme Vám to najlepšie poistné krytie pre Vás a Vaše vozidlo. Kontaktujte našich agentov v Alfa Life a presvedčte sa samy. Tešíme sa na Vás.

AKÝ JE ROZDIEL MEDZI GAP A KASKO POISTENÍM?

Havarijné poistenie označované aj ako KASKO je majetkovým poistením. Jeho úlohou je nahradiť škody na vozidle spôsobené rôznymi živelnými udalosťami, zásahom inej osoby alebo iným motorovým vozidlom, poškodenie čelného skla, ako aj škody, ktoré si spôsobíte sami. Majitelia niektorých vozidiel, najmä tých drahších, si havarijné poistenie dojednávajú, pretože sa aspoň finančne chránia pred poškodením, vandalizmom a nepriaznivým počasím. A dokonca vám poisťovňa vyplatí peniaze, ak dôjde k odcudzeniu vášho auta či motocykla.

Najväčším rozdielom medzi bežným havarijným poistením, ktoré označujeme skratkou KASKO je, že toto havarijné poistenie kryje riziko iba do aktuálnej trhovej ceny auta. Veľmi dobre vieme, že hodnota auta klesá na základe najazdených kilometrov a veku vozidla a teda hneď ako prvýkrát vyjdete z predajne, trhová cena automobilu klesá. Na príklad po troch rokoch sa trhová cena jazdeného vozidla zníži na jednu tretinu a táto suma je aj maximálna výška vášho poistného krytia z havarijnej poistky KASKO. V praxi to znamená, že ak vám niekto ukradne trojročné auto, z havarijnej poistky dostanete síce nejaké peniaze, ale určite nie toľko, aby ste si kúpili nové vozidlo.  Navyše, havarijné poistenie KASKO zahŕňa do výšky poistného krytia aj spoluúčasť a vek vozidla.

Na druhej strane, poistenie GAP tieto záležitosti nerieši. Táto služba poisťovní sa vzťahuje na finančnú stratu klienta v prípade, že by došlo ku krádeži alebo totálnej škode na aute alebo motocykli. V prípade takejto poistnej udalosti klient, ktorý má poistenie GAP dostane od poisťovne cenu vozidla, ktorú zaň zaplatil v predajni – teda obstarávaciucenu. Veľmi dobre Vám padne takéto poistné krytie v prípade, že o auto prídete a potrebujte peniaze na nové.

ODPORÚČANÝ VEK VOZIDLA PRI GAP POSITENÍ

Väčšina poisťovní poisťuje vozidlá vo veku 3-5 rokov a v cene vozidiel od 40 000 ,- EUR do 100 000 ,- EUR.

VÝHODY GAP POISTENIA

VÝLUKY GAP POISTENIA

Z poistného krytia sú vylúčené vozidlá taxislužieb, požičovne automobilov, autoškoly a pretekárske vozidlá. Poisťovňa nebude plniť poistnú udalosť aj v prípade závažného porušenia podmienok pravidiel cestnej premávky požitím alkoholu.

DOBRÁ RADA NA ZÁVER

Naši poisťovací agenti a poradcovia v Alfa Life sú Vám vždy k dispozícií. Neváhajte nás kedykoľvek kontaktovať. Nedovoláte sa na žiadnu infolinku ani do call centra ale priamo do Alfa Life, kde Vám zodpovieme na všetky vaše otázky. Mať vlastného poisťovacieho agenta našich klientov nestojí vôbec nič. Na druhej strane znižujeme náklady, zbavíme Vás starostí, vyvedieme z omylov a vyriešime aj tie najzávažnejšie poistné udalosti za Vás. Tešíme sa na vás v Alfa Life.

Vytlačiť

Kontaktujte nás

Leave this field empty
* Povinné pole
* Povinné pole
* Povinné pole
* Povinné pole
s podmienkami spracúvania osobných údajov
* Povinné pole
Inovatívny
vzdelávací
program
Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Používaním webstránok alfalife.sk nám dávate súhlas s ich používaním na uloženie informácií. Viac informácií
OK